‘Turan yeniden kurulacak’

Ana Sayfa » Basında Biz » ‘Turan yeniden kurulacak’


İzol aşiretinin genç sözcülerinden ve Güney Doğu Bölgesi’nin genç kanaat önderlerinden olan Araştırmacı – Yazar Ramazan İzol, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırılmasını sert bir dille eleştirdi.

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan mevzileri ile sivil yerleşim yerlerini yoğun ateş altına almasının kabul edilemez olduğunu ifade eden İzol, “Bu kıvılcım koca bir milleti uyandıracak ve özlenen turan yeniden kurulacak” ifadelerine yer verdi. Ramazan İzol açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Geçtiğimiz gün Azerbaycan topraklarına saldıran Ermenistan’ı bir kez daha kınıyorum. Ermenistan işgal ettiği yerlerden çekilmeli. Bölgede Dağlık Karabağ’ın işgaliyle başlayan krize artık bir son verilmelidir. Türkiye Devleti, barışçıl çözüm için yıllardır çok çaba sarf etti. Fakat bu sorunun tek bir çözümü var; Ermenistan, Azerbaycan topraklarından çekilecek. Bu olmadığı sürece sorun çözülmez.  Ermenistan derhal saldırılarını durdurmalı, Yurt dışından getirdikleri paralı askerleri, teröristleri geri göndermeli. İşgal ettikleri Azerbaycan topraklarını boşaltmalıdır. Böylece ateşkesin, barışın, istikrarın önü açılmalıdır. Azerbaycanlı kardeşlerimizin öz topraklarını savunmasında yanlarındayız.

”MAKET UÇAĞIMIZI BİLE DÜŞÜREMEZLER”

Ermenistan’ın, kendisine ait bir Su-25 tipi savaş uçağının Türk F-16’sı tarafından düşürüldüğüne yönelik açıklamasından kısa bir süre sonra yine Ermenilerin kendilerinin Türkiye’ye ait bir savaş uçağını düşürdüklerine yönelik yaptığı iddiayı değerlendiren İzol, “Ermenistan böyle ucuz propaganda oyunlarına başvuracağına, bir an önce işgal ettiği topraklardan çekilsin. Ermenilerin değil bizim savaş uçağımızı düşürmek, maket uçağımızı bile düşürmeye yüreği yetmez” dedi.Kaynak: ‘Turan yeniden kurulacak’

Herşey Bayrak ve Vatan İçin