Ramazan İzol Kimdir

Ana Sayfa » Ramazan İzol Kimdir

 

Ramazan İzol Kimdir

[Ramazan İZOL Kimdir / Araştırmacı – Yazar / Kanaat Önderi] 

[Yaşam]

Şanlıurfa kökenli bir ailenin çocuğu olarak 15 Nisan 1987’de İzmir’de doğan Ramazan İzol, Güneydoğu’nun en önemli aşiretlerinden biri olan İzol’lara mensuptur. Terörle mücadele konusunda fikirleriyle öne çıkan yazar, bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.

[Eğitim]

Ramazan İzol, ilk ve ortaokulu Hüseyin Avni İlköğretim Okulu’nda okudu. Lise eğitimini Gaziemir Ticaret Meslek Lisesi’nde tamamladı. Sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. İkinci Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirmiştir.

[Haberler]

Terörle mücadele Küçük yaşlardan beri kendisini siyasi, ekonomik, tarihi gibi araştırmalara adadığını söyleyen İzol özellikle güneydoğuda terörle mücadele konusunda bilinçlendirme çalışmaları yaptı. Basına yansıyan demeçlerinde bölge halkının birlik beraberliğini sağlamak için gayret gösterdiğini vurguladı.

Bundan dolayı Güneydoğu’da bölgenin genç kanaat önderlerinden birisi olarak kabul edilir. Ramazan İzol, bir çok yerel ve ulusal basına verdiği demeçlerdeki öngörü ve yorumlarıyla dikkat çekti

Ramazan İzol’e Ait Haberlere Ulaşmak İçin Tıklayınız.

[Eserleri]

• Devletin Derin Aklı (Lopus Yayınları – Ekim 2019)

Kumpas (Lopus Yayınları – Aralık 2020)

Herşey Bayrak ve Vatan İçin