İzol: ”Birlikten kuvvet doğar”

Ana Sayfa » Genel » İzol: ”Birlikten kuvvet doğar”

İzol: ”Birlikten kuvvet doğar”

İzol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan İzol, “Türkiye Kürt, Türk, Laz, Arap, Çerkes demeden tek vücut olursa tüm sorunların üstesinden gelir. Birlikten kuvvet doğar” dedi

İzol Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan İzol ve Irak Türkmen Cephesi Yönetim Kurulu Üyesi Erbil eski Sorumlusu Nezhet Abdulgani gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye’de ve Ortadoğu’da yaşanan sorunların birlik ve berabelik ile aşılabileceğini ifade eden Ramazan İzol, “Söz konusu vatan olduğu için herkesin siyasi parti gözetmeksizin kırmızı beyaza bürünüp gerçek anlamda vatanına hizmet etmesi gerekiyor. Türkiye’nin güçlü olmasını engelleyen tek konu birlik ve beraberliğimizin bozulması. Bütünlüğümüzü bozmak için bizleri kamplaştırmaya çalışıyorlar. Halbuki hepimiz kardeşiz. Ben Selahattin Eyyübi’nin torunuyum, siz Fatih Sultan Mehmet’in torunusunuz. Biz bu ülkeyi kol kola savaşarak kazandık. Ortadoğu devamlı bir kargaşa halinde. Bunun altında bir şeyler yatıyor. Petrolün bunda büyük bir etkisi var. Ama en önemlisi bölge Arabistan bölgesine açılan bir kapı. Ortadoğu’da İsrail’in kendi projesi var. İran’ın bir Şii projesi var. Herkesin bir projesi var. Türkiye Kürt, Türk, Laz, Arap, Çerkes demeden tek vücut olursa tüm sorunların üstesinden gelir. Birlikten kuvvet doğar” dedi. Nezhet Abdulgani ise Türkiye’nin her zaman dost bir ülke olduğunu vurgulayarak, “Türkiye her zaman bzilerin yanında olan dost bir ülkedir. Türkiye siyasi açıdan her zaman bize yardımcı oluyor. Biz hepimiz kardeşiz. Bu noktada birlik ve beraberliğimiz çok önemli. Bizi parçalamak isteyenlere izin vermemeliyiz. Birbirimize saygı göstermeliyiz. Biz Türkiye cephesinden hiçbir zaman bir ayrımcılık görmedik. Türkiye’nin kapısı bizlere her zaman açık” dedi.

Ramazan İzol kimdir? Önce sizi tanıyalım.

Ramazan İzol: Türkiye ve dünya genelinde tanınan bir aileye sahibiz. İzol Grup A.Ş. adı altında bir şirketimiz var. Ticaret ile uğraşıyoruz. Birçok sektörde varız. Her şeyden ziyade vatanımıza ve milletimize hizmet etmeye çalışıyoruz. İnsanlığın amacı zaten budur. Bizde insanlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Ortadoğu’da ve Türkiye genelinde yaşanan gelişmeleri nasıl yorumluyorsunuz?

Ortadoğu birçok milleti içinde barındıran, eskiden barış içinde yaşanan bir coğrafya idi. Şu an ne yazık ki savaş olan bir yer. Günümüzde her şeye bir ilaç bulunuyor. Ama en önemlisi cahilliğe bir ilaç bulunması gerekir. Cahillerin bir an önce bilinçlendirilmesi gerekiyor. Maalesef Ortadoğu’da cahil çok insan var. Bölgeye acilen kardeşlik tohumlarının ekilmesi lazım.

Hepimiz kardeşiz”

Söz konusu vatan olduğu için herkesin siyasi parti gözetmeksizin kırmızı beyaza bürünüp gerçek anlamda vatanına hizmet etmesi gerekiyor. Global konuşmak gerekirse bugün Çin bile dar boğazdan geçiyor. Amerika dahil birçok ülke hazır madenlerini tüketmeye başladı. Ama Türkiye’de şu an açılmamış binlerce maden var. Bunların açılma süreçleri yaklaşıyor. Bunlar açıldığında Türkiye’nin ne kadar büyük olacağını bütün dünya biliyor. Türkiye’nin güçlü olmasını engelleyen tek konu birlik ve beraberliğimizin bozulması. Bütünlüğümüzü bozmak için bizleri kamplaştırmaya çalışıyorlar. Halbuki hepimiz kardeşiz. Ben Selahattin Eyyübi’nin torunuyum, siz Fatih Sultan Mehmet’in torunusunuz. Biz bu ülkeyi kol kola savaşarak kazandık. Ama ne yazık ki şu anda yanlış bir düzen ilerliyor.

Asıl hedef Türkiye

Aslında asıl amaç Türkiye’dir. Ben sizin ülkenizi ele geçirmek istiyorsam komşularınızla bir sıkıntı çıkarmalıyım ki siz komşularınızla uğraşırken ben sizin hanenizin içine girebileyim. Türkiye’de yaşanan budur. Ortadoğu’da yaşananlara tekrar dönersek, bunun içinde İsrail’in oyunları var. İran ise bölgeye bir hastalık saldı. Bu hastalıkla birlikte insanlar zehirlendi.

Birlikten kuvvet doğar”

Ortadoğu devamlı bir kargaşa halinde. Bunun altında bir şeyler yatıyor. Petrolün bunda büyük bir etkisi var. Ama en önemlisi bölge Arabistan bölgesine açılan bir kapı. Ortadoğu’da İsrail’in kendi projesi var. İran’ın bir Şii projesi var. Herkesin bir projesi var. Türkiye Kürt, Türk, Laz, Arap, Çerkes demeden tek vücut olursa tüm sorunların üstesinden gelir. Birlikten kuvvet doğar. Bizim gençlerimizin beyinleri kirletiliyor.

Başkanlık sistemine olumlu bakmak lazım

Başkanlık sistemi tartışmaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bugün başkanlık sistemine doğru ilerliyoruz. Bugün kalkınmış ülkelerin başkanlık sistemi ile yönetildiğini görüyoruz. Bunun olumlu tarafından bakmak lazım. Başbakanımız hangi partiden olursa olsun onu sahiplenmek zorundayız. Zaman bu zamandır. Zaman gerçekten birleşme zamanıdır.

Herşey Bayrak ve Vatan İçin